Vse kar se dogaja v šoli

KazaloPortalCalendarGalleryPomoč pogostih vprašanjIščiSeznam članovSkupine uporabnikovRegistriraj sePrijava

Share | 

Na križarki ujetih 1700 ljudi

Go down 
AvtorSporočilo
GaTiTa x3
100% 8.a
100% 8.a

Število prispevkov : 1199
Kraj : slatna

ObjavljaNaslov sporočila: Na križarki ujetih 1700 ljudi   Pet 19 Jun 2009, 6:52 am

Na križarki ujetih 1700 ljudi

Na španski križarki v Karibskem morju so trije od 460 članov posadke zboleli za novo gripo. Še pri enajstih obstaja sum okužbe z virusom A H1N1. IVZ: v Sloveniji za zdaj brez alarma.

Na španski križarki v Karibskem morju so zaradi prisotnosti nove gripe uvedli karanteno.

Na Karibih se odvija prava drama. V sredo, v večernih urah po lokalnem času, so venezuelske oblasti na španski križarki zaradi strahu pred novo gripo razglasile karanteno. Križarka je bila med razglasitvijo v bližini otoka Margarita, ki leži v karibskem otočju. Zaradi strogih varnostnih ukrepov, ki spremljajo karanteno, se je venezuelska vlada odločila, da skoraj 1700 ljudi, 1219 potnikov in 460 članov posadke, ladje ne bo smelo zapustiti dolgih deset dni.

Pri treh članih posadke križarke Ocean Dream (Sanje oceana) so zasledili okužbo z virusom H1N1. Simptome so opazili še pri enajstih članih posadke. Prizadete člane posadke so na ladji že izolirali, obenem pa so se tudi odločili, da potniki ladje ne smejo zapustiti. "Za zdaj še ni znano, koliko ljudi je dejansko okuženih," je dejala tiskovna predstavnica ministrstva za zdravje države Grenada. Lokalni mediji obenem poročajo, da gre pri okuženih lahko za povsem običajno gripo, vendar pa oblasti nočejo tvegati, da bi z virusom okužili prebivalce Grenade.

Venezuelski turisti so bili edini, ki so po podrobnem pregledu zdravnikov smeli zapustiti ladjo. Sumljivi posamezniki ostajajo na opazovanju. Točnih podatkov o tem, katere narodnosti so preostali potniki na krovu ladje, ministrstvo in organizator križarjenja Pullmantur še nista sporočila.

IVZ: brez alarma v Sloveniji
Ljubljana. Inštitut za varovanje zdravja je sporočil, da Slovenci, ki so bili v stiku z Avstrijko, ki je zbolela za novo gripo, (za zdaj) ne kažejo znakov omenjene bolezni. Vsi so prejeli navodila, kako naj ravnajo, če bodo opazili znake, značilne za okužbo z novim virusom gripe.

Med tem pa so na avstrijskem Koroškem potrdili prisotnost gripe pri dveh ženskah, ki sta bili v stiku z njo.

vir

Hoy quiero volver a comenzar
No pienso mirar atrás jamás
No quiero sentir mi libertad
Es el momento para hablar
Hoy quiero volver a mi lugar
Sentirte a mi lado al despertar
Yo tengo la fuerza de volar
Nada me puede echar atrás
Todo va a cambiar
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil
GaTiTa x3
100% 8.a
100% 8.a

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Na križarki ujetih 1700 ljudi   Pet 19 Jun 2009, 6:54 am

o boggi.... 10 dni?? shocked pa sei so nori... lahko d ma kdo sorodnika tam pa mu umira.. oni pa morjo bit 10 dni zaprti na ladji..... to je tk k d samotni otok... sam d je tle več ljudi, pa za jest majo... sam ka če pa hrane zmanjka?? ka bojo pa te??

Todo va a cambiar
Nazaj na vrh Go down
Roxy
Moderator
Moderator

Število prispevkov : 711

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Na križarki ujetih 1700 ljudi   Pet 19 Jun 2009, 3:20 pm

najbrž bojo vmrli. sej itq nobenga ne skrbi za njih...
Nazaj na vrh Go down
GaTiTa x3
100% 8.a
100% 8.a

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Na križarki ujetih 1700 ljudi   Tor 23 Jun 2009, 8:01 pm

nvm.... sei ne umrejo vsi... no nvm js se en spoznam na to

Todo va a cambiar
Nazaj na vrh Go down