Vse kar se dogaja v šoli

KazaloPortalCalendarGalleryPomoč pogostih vprašanjIščiSeznam članovSkupine uporabnikovRegistriraj sePrijava

Share | 

Bolnica konec tedna v Sloveniji

Go down 
AvtorSporočilo
GaTiTa x3
100% 8.a
100% 8.a

Število prispevkov : 1199
Kraj : slatna

ObjavljaNaslov sporočila: Bolnica konec tedna v Sloveniji   Čet 18 Jun 2009, 8:38 am

Bolnica konec tedna v Sloveniji

Z virusom nove gripe se je okužila še 25-letna prebivalka avstrijske Koroške, ki je bila prejšnji konec tedna na poroki v Sloveniji. IVZ: več informacij bo na voljo v četrtek.

Znanstveniki preučujejo mutiran virus nove gripe.

"Obvestili smo že vse ljudi, prijatelje in znance, s katerimi je bila pacientka v okviru poročnega slavja v Ljubljani konec prejšnjega tedna v stiku," je dejal minister za zdravje v koroški deželni vladi, Peter Kaiser. Dodal je, da so v stik z njimi stopili tako prek avstrijskega kot slovenskega zdravstvenega ministrstva in poleg tega poskrbeli, da bodo prejeli recepte za ustrezna zdravila.

Na inštitutu za varovanje zdravja (IVZ) so nam povedali, da je bila predstojnica centra za nalezljive bolezni Alenka Kraigher v stiku z epidemiologinjama na avstrijskem ministrstvu za zdravje. Tam so ji zatrdili, da bodo podrobnejše informacije posredovali v četrtek, ko bodo bolnico izprašali.

Po navedbah avstrijskih medijev je bila 25-letna Avstrijka v torek zaradi suma okužbe z virusom nove gripe sprejeta v celovško bolnišnico. Danes opravljen test je okužbo potrdil. Zdravstveno stanje bolnice naj bi bilo stabilno, nevarnosti za njeno življenje pa naj ne bi bilo. Bolnica naj bi se okužila med potovanjem v Veliki Britaniji.

Število potrjenih okužb z virusom nove gripe v Avstriji je tako naraslo na osem.

Nove smrtne žrtve in okužbe

Iz Argentine pa poročajo o treh novih smrtnih žrtvah nove gripe. Dva bolnika sta umrla v pokrajini Buenos Aires, eden pa v istoimenski prestolnici. Z neke španske križarke v Karibskem morju pa poročajo, da so trije od kakih 400 članov posadke zboleli za novo gripo. Še pri enajstih obstaja sum okužbe z virusom A H1N1.

Po podatkih Svetovne zdravstvene organizacije je sicer za virusom nove gripe zbolelo že 30 tisoč ljudi v 74 državah. 150 ljudi je že umrlo, tem pa so se zdaj pridružili še trije novi primeri v Argentini.

vir

Hoy quiero volver a comenzar
No pienso mirar atrás jamás
No quiero sentir mi libertad
Es el momento para hablar
Hoy quiero volver a mi lugar
Sentirte a mi lado al despertar
Yo tengo la fuerza de volar
Nada me puede echar atrás
Todo va a cambiar

Nazadnje urejal/a GaTiTa x3 Čet 18 Jun 2009, 8:40 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil
GaTiTa x3
100% 8.a
100% 8.a

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bolnica konec tedna v Sloveniji   Čet 18 Jun 2009, 8:39 am

pa tulko cepiva ko mamo pa je komai ena pacientka... joj

Todo va a cambiar
Nazaj na vrh Go down
Roxy
Moderator
Moderator

Število prispevkov : 711

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bolnica konec tedna v Sloveniji   Pet 19 Jun 2009, 3:19 pm

pa ka se je v sloveniji okužla, al ka?
Nazaj na vrh Go down
GaTiTa x3
100% 8.a
100% 8.a

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bolnica konec tedna v Sloveniji   Tor 23 Jun 2009, 8:16 pm

ne v avstriji... naibrž nvm no... kr v avstriji so.... na poroki je bla al ka žee

Todo va a cambiar
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content